Disponibilitate: nedisponibila
Preț: 10,00 LEI
Autor(i): Alvin Toffler
Editura: Antet
Anul apariției: 2000
Nr. pagini: 367 pagini
Categorii: Economie
Aceste pagini isi vor fi atins scopul in masura in care vor ajuta omul sa ajunga la constiinta necesara pentru a controla schimbarea, pentru a-si indruma propria sa evolutie.Caci, folosind in mod imaginativ schimbarea pentru a o canaliza, putem nu numai sa ne scutim pe noi insine de traumatismele socului viitorului, dar putem chiar incerca sa umanizam un viitor indepartat.(Alvin Toffler)
Unde si cum se situeaza Romania in acest context?
Desi terenul de predilectie al lui Toffler este America, o tara atat de distanta de Romania, nu numai geografic, dar si ca structura socialasi demografica, dezvoltare tehnica si bogatie, cititorul de la noi are prilejul sa priveasca socul viitorului print-o lupa care-i arata fenomenele aflate in Romania doar intr-o faza incipienta, embrionara.
Este o lectura menita sa-l faca sa gandeasca mai adanc asupra intregii problematici a modernizarii, asa cum se pune ea in conditiile tarii noastre.(Silviu Brucan)
Comandă online cartea "Socul viitorului" la 10,00 lei scrisă de Alvin Toffler, tiparită la editura Antet în anul 2000 cu un număr de 367 pagini. cu plata ramburs sau online cu cardul. Momentan titlul "Socul viitorului" nu este disponibil însa vă puteți înscrie pentru a fi notificat în momenul reaprovizionarii.
Corporatia adaptabila
Antet
Alvin Toffler
215 pagini
An: 1999
Managementul Firmei - Note de Curs
Sitech
Ionut Pandelica
116 pagini
An: 2007
Statistica relatiilor comerciale internationale
Sitech
Cristea Boboila
254 pagini
An: 2003
Activitatea financiar-monetara internationala in economia contemporana
Sitech
Daniela Pîrvu, Emilia Clipici, Alina Hagiu
153 pagini
An: 2008
Gestiune Bancara - Manual universitar pentru Invatamantul Frecventa Redusa
Sitech
Magdalena Radulescu
313 pagini
An: 2010
Manualul de vanzare a cartii pentru editori si librari
Asociatia Uniunea Editorilor din Romania
Costel Postolache
159 pagini
An: 2013