
Disponibilitate: nedisponibila
Preț: 29,60 LEI
Autor(i): Ciobotaru Virginia , Socolescu Ana Maria
Editura: Meteor Press
Anul apariției: 2006
Categorii: Ecologie, Management / Leadership, Economie, Știintele Naturii
In cadrul colectiei "Cursuri Universitare", a aparut o noua lucrare intitulata Prioritati ale managementului de mediu, realizata de doamnele profesoare Ciobotaru Virginia si Socolescu Ana Maria.
Lucrarea este structurata in 9 capitole, ele fiind: Impactul activitatilor antropice asupra mediului, Poluarea atmosferica, Poluarea apelor, Poluarea si degradarea solului, Forme speciale de poluare, Poluarea urbana, Aspecte economice ale activitatii de protectie a mediului, Managementul de mediu, Aspecte juridice ale activitatii de protectie a mediului.
Lucrarea este un important instrument de lucru in ghidarea viitorilor absolventi, dar prin tematica, continut si modul de prezentare ea se adreseaza si unui public mai larg interesat de acest domeniu.
Comandă online Prioritati ale managementului de mediu la 29,60 lei scrisă de Ciobotaru Virginia , Socolescu Ana Maria, tiparită la editura Meteor Press în anul 2006 categorie Ecologie, Management / Leadership, Economie, Știintele Naturii. cu plata ramburs sau online cu cardul. Momentan titlul Prioritati ale managementului de mediu nu este disponibil însa vă puteți înscrie pentru a fi notificat în momenul reaprovizionarii.
Eliminarea poluantilor acizi din gazele industriale prin tratarea acestora cu electroni accelerati si micround
Sitech
Anca-Mihaela Stoian
198 pagini
An: 2014
Decontaminarea solurilor poluate cu compusi organici
Sitech
Anca-Rovena Voiculescu
364 pagini
An: 2006
Studii privind continutul de metale grele si continutul izotopic de deuteriu in apa raului Olt
Sitech
Oubraham Anisoara
128 pagini
An: 2014
Protectia Naturii
Sitech
Constantin Cotiga, Aurel Calina, Soare Marin
9786065308237
205 pagini
An: 2010
Studiul influentei nitratilor asupra alimentatiei umane
Sitech
Maria Mocanu
9737463544
234 pagini
An: 2006
Controlul atribut al managementului
Bren
Emil Ghita
31 pagini
An: 2003
Managementul cumpararilor
Sitech
Eugen Radut
132 pagini
Managementul afacerilor internationale - teste grila -
Sitech
Mădălina Brutu
106 pagini
An: 2008
Curs de analiza strategica si simulari decizionale, Volumul I Analiza strategica a mediului concurential
Sitech
Daniela Mihai
172 pagini
An: 2009
Fundamentele guvernantei corporative
Sitech
Emil Ghita
166 pagini
An: 2019
Venituri, costuri, cheltuieli
Universitaria Craiova
Mircea Stanculescu
158 pagini
An: 2002
Asigurari si reasigurari
Fundatiei Romania de Maine
Marinica Dobrin
216 pagini
An: 2003
Eficienta investitiilor
Universitaria Craiova
Ana Popa
328 pagini
An: 2000
Controlul atribut al managementului
Bren
Emil Ghita
31 pagini
An: 2003
Utilizarea metodelor si tehnicilor moderne de calcul in economie. Sesiunea stiintifica
Universitatea din Craiova
306 pagini
An: 1973