
Disponibilitate: nedisponibila
Preț: 31,60 LEI
Autor(i): Gheorghe Militaru
Editura: ALL
Anul apariției: 2008
Nr. pagini: 336 pagini
Categorii: Management / Leadership, Economie
Lucrarea se adresează studenţilor, managerilor şi specialiştilor care îşi desfăşoară activitatea în sfera producţiei sau a serviciilor. Ea oferă cititorilor o sinteză utilă şi cuprinzătoare a cunoştinţelor din domeniul managementului producţiei, într-o prezentare accesibilă şi atractivă atât din perspectivă ştiinţifică, cât şi practică. Această carte integrează într-un mod unitar sistemele de producţie şi cele prestatoare de servicii. Fiecare capitol se deschide cu o trecere în revistă a problemelor care urmează a fi tratate şi a obiectivelor urmărite. O atenţie specială a fost acordată studiilor de caz şi aplicaţiilor, care ilustrează principalele aspecte teoretice descrise în lucrare.
Gheorghe Militaru este conferenţiar doctor inginer economist la Catedra de Management Industrial, Departamentul de management din cadrul Universităţii Politehnica din Bucureşti. El predă o serie de cursuri în domeniul managementului, cum ar fi Managemntul producţiei, Sisteme informatice pentru management, Management financiar, Bazele managementului industrial, Managementul proiectelor şi este autor a opt cărţi şi a circa nouăzeci de studii şi articole.
Comandă online MANAGEMENTUL PRODUCTIEI SI AL OPERATIUNILOR la 31,60 lei scrisă de Gheorghe Militaru, tiparită la editura ALL în anul 2008 cu un număr de 336 pagini. cu plata ramburs sau online cu cardul. Momentan titlul MANAGEMENTUL PRODUCTIEI SI AL OPERATIUNILOR nu este disponibil însa vă puteți înscrie pentru a fi notificat în momenul reaprovizionarii.
Controlul atribut al managementului
Bren
Emil Ghita
31 pagini
An: 2003
Managementul cumpararilor
Sitech
Eugen Radut
132 pagini
Managementul afacerilor internationale - teste grila -
Sitech
Mădălina Brutu
106 pagini
An: 2008
Curs de analiza strategica si simulari decizionale, Volumul I Analiza strategica a mediului concurential
Sitech
Daniela Mihai
172 pagini
An: 2009
Fundamentele guvernantei corporative
Sitech
Emil Ghita
166 pagini
An: 2019
Venituri, costuri, cheltuieli
Universitaria Craiova
Mircea Stanculescu
158 pagini
An: 2002
Asigurari si reasigurari
Fundatiei Romania de Maine
Marinica Dobrin
216 pagini
An: 2003
Eficienta investitiilor
Universitaria Craiova
Ana Popa
328 pagini
An: 2000
Controlul atribut al managementului
Bren
Emil Ghita
31 pagini
An: 2003
Utilizarea metodelor si tehnicilor moderne de calcul in economie. Sesiunea stiintifica
Universitatea din Craiova
306 pagini
An: 1973