Disponibilitate: nedisponibila
Preț: 15,90 LEI
Autor(i): Adam Kennedy
Editura: Orizonturi
Colecția: Romane celebre
Anul apariției: 2013
Categorii: Literatura universala, Beletristică și critică
Celebrul autor ADAM KENNEDY demonstrează prin acest roman cum se poate atinge perfecţiunea în genul thriller. Cartea a stat la baza filmului cu acelaşi nume, bucurându-se de un imens succes datorită abordării unei teme rămasă extrem de actuală.
Este povestea unor destine umane care adună la un loc toate piesele dominoului. Personajul principal, Roy Tucker, condamnat la mulţi ani de detenţie, este vizitat în închisoare de nişte bărbaţi misterioşi care îi fac o propunere tentantă. In schimbul unui serviciu pe care trebuie să-l îndeplinească, i se oferă libertatea şi implicit întoarcerea la soţie, care pentru Roy reprezintă totul, şi în acelaşi timp punctul său slab. Un plan elaborat minuţios, la fracţiune de secundă. Numai că realitatea confirmă încă o dată că niciun plan nu este perfect, fiind suficient să cadă o singură piesă a dominoului pentru a se prăbuşi întregul edificiu.
Acţiunea romanului este o cursă disperată a nervilor, urcând spre cel mai zguduitor şi de neuitat punct culminant pe care l-aţi citit vreodată. O carte a situaţiilor limită, ce nu poate fi lăsată din mână până la ultima filă.
Comandă online Principiul dominoului la 15,90 lei scrisă de Adam Kennedy, tiparită la editura Orizonturi face parte din colecția Romane celebre în anul 2013. cu plata ramburs sau online cu cardul. Momentan titlul Principiul dominoului nu este disponibil însa vă puteți înscrie pentru a fi notificat în momenul reaprovizionarii.
Marile familii, Volumul al II-lea
Orizonturi
Maurice Druon
222 pagini
An: 2013
Vartejul Pasiunilor
Orizonturi
Victoria Holt
350 pagini
An: 2015
Samburele vietii
Orizonturi
Anka Kowalska
9789737362124
315 pagini
An: 2013
Alexandru Matrasov
Tineretului
P. Jurba
176 pagini
An: 1950
Asa s-a calit otelul (Editie 1949)
Cartea rusa
Nikolai Ostrovski
319 pagini
An: 1949
La Stapan (Editie 1951)
Cartea rusa
Maxim Gorki
300 pagini
An: 1951
Batseba
Univers
Torgny Lindgren
239 pagini
An: 239
Choix de Fables de La Fontaine (Editie 1896)
Librairie Armand Colin
A. Gazier
126 pagini
An: 1896
Castelana, Volumul I
Luceafarul
Elena Zafira Zanfir
334 pagini
An: 1991
Neimblinzita
Miron
Tami Hoag
252 pagini
Sa cumperi o amintire
Miron
Anne Hampson
219 pagini
Cronicile unui barbat, Volumul al III-lea
Bookzone
Silviu Iliuta
239 pagini
An: 2017
Batseba
Univers
Torgny Lindgren
239 pagini
An: 239