Disponibilitate: nedisponibila
Disponibilitate: nedisponibila
Preț: 20,60 LEI
ISBN: 973-681-149-2
Autor(i): Massimo Livi Bacci
Editura: Polirom
Colecția: Constructia Europei
Anul apariției: 2003
Nr. pagini: 256 pagini
Categorii: Politică
Cuprins
Spatiul si strategia cresterii demografice • Cresterea demografica: intre alegere si constringere • Tinut, munca si populatie • Catre ordine si eficienta: demografia recenta a Europei si lumea dezvoltata • Populatia tarilor sarace • Viitorul
Traducere de Alina Vamanu. Din momentul in care a fost publicata, in 1992, cartea a devenit de referinta pentru istoria populatiei lumii. Aceasta descrie, analizeaza si explica modelele de evolutie, dar si efectele razboaielor, migratiilor, razboaiaelor, tehnologiei si culturii. Autorul cauta sa evidentieze legaturile dintre natura, cultura si populatie, pentru a preveni un viitor colaps al umanitatii.
Comandă online cartea "Populatia in istoria Europei" la 20,60 lei isbn 973-681-149-2 scrisă de Massimo Livi Bacci, tiparită la editura Polirom face parte din colecția Constructia Europei. cu plata ramburs sau online cu cardul. Momentan titlul "Populatia in istoria Europei" nu este disponibil însa vă puteți înscrie pentru a fi notificat în momenul reaprovizionarii.
Istoria Diplomatiei, Volumele I si II (Potemkin, 1947)
Cartea rusa
V. P. Potemkin
649 pagini
An: 1947
Criminalitatea informatica - O problema a societatii moderne
Sitech
Adriana Iuliana Stancu
364 pagini
An: 2018
Criminalitatea transfrontaliera - Factor de risc al ordinii ublice si sigurantei nationale
Sitech
Petre-Robert Ungureanu
244 pagini
An: 2013
Abordari inovative in dezvoltarea competentelor manageriale ale personalului de penitenciare - Coaching si Men
Sitech
Gheorghe Iftinca
115 pagini
An: 2015
Mecanisme politice si juridice privind asigurarea dreptului la siguranta a cetateanului
Sitech
Ioan Solomon
189 pagini
An: 2018